Taşınabilir Şarj Cihazında Güneş Enerjisi Dönemi

Taşınabilir Şarj Cihazında Güneş...

13 February 2015

Akıllı telefonların akıllı olmayan tek yanı kısa şarj ömürlerinden dolayı son zamanlarda portatif şarj aletleri hayatımızda oldukça yer edindi. Önceden şarj ettiğimiz bu üniteyle elektrik olmayan yerlerde bile bir süre idare edebiliyoruz.

En ucuz iPhone 5 hangi ülkeden alınır?

21 Eylül'de satışa çıkan iPhone 5, bugün itibariyle 30 ülkede resmi olarak satışta. Peki iPhone 5 hangi ülkede kaç liraya satışta?

21 Eylül'de ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, Avustralya, Japonya ve Singapur'da satışa çıkan iPhone 5, 28 Eylül'de 22 ülkede daha satışa sunuldu. iPhone 5'in satışa sunulduğu 22 ülke: Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre.

Yıl sonuna kadar 100 ülkede yaklaşık 240 operatör tarafından satışa sunulması beklenen iPhone 5, ülkemizde henüz resmi olarak satışa sunulmadı.

Türkiye'deki satış fiyatını yüksek bulan birçok kişi, yurtdışından iPhone 5 almayı tercih ediyor. Yaklaşan Kurban Bayramı tatili ile birlikte yaklaşık 200 bin Türk vatandaşının yurtdışına çıkması bekleniyor. Türk vatandaşlarının yurtdışındaki uğrak yerleri arasında Apple Store'lar önemli bir yere sahip.

 

Birçok ülkede turistler için sunulan vergi iadesi sayesinde uygun fiyatlara iPhone 5 almak mümkün.

Dikkat edilecek hususlar

iPhone 5'i aldığınız mağazada pasaportunuzu göstererek vergi iadesi için gerekli belgenin düzenlenmesini istemeniz gerekmektedir.Bu belge olmadan vergi iadesi almanız mümkün değildir.

Ziyaret ettiğiniz ülkeden ayrılırken havaalanında vergi iadesi formunu gümrük memurunun onaylaması gerekmektedir. Gümrük memuru vergi iadesi almak istediğiniz telefonu görmek isteyebilir, bu yüzden telefonu yanınızda bulundurun.

Gümrük memurunun onayladığı vergi iade formu ile vergi iadesi veren aracı kurum ofislerinden vergi iadesini alabilirsiniz.

19 ülkedeki Apple Store'lardan iPhone 5 alırsanız ne kadar ödersiniz? Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık. İşte SIM kilitsiz 16 GB iPhone 5'in fiyatları:

Kaynak Teknokulis


Notice: Undefined property: stdClass::$catid in /var/www/vhosts/salihertugrul.com/httpdocs/plugins/content/nurte_google_adsense/nurte_google_adsense.php on line 67
S